Dlouho jsem měl problém (můžeme to nazvat tvůrčí krizí :) s vydáním článku o výživě a stravování. Problém nebyl v nedostatku textu a informací, spíše naopak. Vyřešil jsem to tedy šalamounsky - rozhodl se článek "rozseknout" na více částí a časem doplňovat další články.
V prvním článku si popíšeme dle mě nejdůležitější prvky zdravého a funkčního stravování. Jedná se o věci které by měl dodržovat každý, ať už je jeho cílem nabírání hmoty nebo zbavování se podkožního tuku či klidně oboje dohromady. Jídelníček podle těchto pravidel je pestrý a snaží se maximalizovat množství hodnotných potravin, tak aby tělu nechyběli žádné důležité látky.
Jaké jsou tedy podle mě ty nejdůležitější věci co se týká zdravého stravování? Vezmeme to hezky popořádku - bodově a začneme od těch nejdůležitějších.